ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ WIFI

djibril13 | Δευ, 06/21/2010 - 01:50 | 2' | 3

 γεια χαρα σε ολους και καλως σας βρηκα! εχω εγκαταστησει τα ubuntu 10.04 σ'ενα pavillion dv9000 και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα οταν συνδεομαι ασυρματα με το modem καποιες ιστοσελιδες δεν ολοκληρωνουν την φορτωση τους ενω αντιμετωπιζω και προβλημα με τα forum οπου επισκεπτομαι ειδικα οταν παω να ποσταρω κατι αφου ο browser κολλαει στην αναμονη απαντησης απο τον κεντρικο υπολογιστη.το θεμα ειναι οτι οταν συνδεομαι ενσυρματα δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα.ακομη εχω παρατηρησει οτι οταν συνδεομαι στο ιδιο modem με ενα netbook aspire one που εχει επισης ubuntu δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα! τι εχει παει στραβα και αντιμετωπιζω αυτο το προβλημα?ελπιζω καποιος να μπορεσει να βοηθησει!

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: 3 (ψήφοι: 1)

Σχόλια

Βασικά θα ήταν χρήσιμο να γράψεις πώς λύθηκε το πρόβλημα, όσο απλό κι αν είναι. Μπορεί κάποιος άλλος στο μέλλον να τύχει στην ίδια περίπτωση και να ωφεληθεί από τη δική σου εμπειρία, γλιτώνοντας χρόνο. Share the knowledge!

************************

www.postokano.gr

 ναι συμφωνω, εγω με τα bt4 (ubuntu) το giu προγραμματακι για wifi δεν δουλευει '.'

 για παιξω ιντερνετ , κανω ριμπουτ σε xp ...

αμα βαλω ifconfig h iwconfig,το  interface tης καρτας wifi  το βλεπει σωστα...

To δικο μου το ελυσα με start-netwrok