Υπαρχουν σκεψεις για νεο HAPPY???

gr_lin | Παρ, 01/01/2010 - 23:02 | 2' | 5

Δηλωνω νεος-πολυ ειδικα στον χωρο του puppy!! 

θελω ομως να ομολογησω οτι αυτο που δεν καταφερε να κανει το puppy το εκανε το happy απο την πρωτη στιγμη

με γοητευσε με την απλοτητα και την "ευθυτητα" (=ολα δουλευουν αμεσως) ενω ταυτοχρονα το περιβαλλον του....εχει το κατι

(για μενα) που δειχνει ανωτερο!(-;αποψη!)

αναρρωτιεμαι αν υπαρχουν σκεψεις να κυκλοφορησει νεα εκδοση???

υπαρχει αντιστοιχο ενδιαφερον?Προσωπικα παντως αν εβρισκα ενα "Fat" Happy (με "ευκολοτερη" ισως εγκατασταση grub κλπ)

πολυ ευχαριστως θα το χρησιμοποιουσα για την πρωτευουσα διανομη στον υπολογιστη μου!!!(πραγμα που ...δεν θα το εκανα με το περιβαλλον του puppy -ομολογω!)

ευχαριστω για την φιλοξενια!

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

@apkoutsou:  από τότε, υπήρξε κι άλλο happy.   

όμως, φοβάμαι πως όχι.

στην ουσία, δεν ήταν τίποτα άλλο από puppy με xfce.

κάτι πού μπορεί να συμβεί πανεύκολα σε οποιδήποτε puppy αν εγκαταστήσεις το xfce.

από κεί καί πέρα είχαμε διορθώσει κάποιες ασυμβατότητες με ελληνικά αρχεία κλπ, καί είχαμε την όμορφη δουλειά τού Πασχάλη στο desktop.

 

====

the hamster's is out there

http://alfistigr.blogspot.com/

LoL..!!! Δεν το κατάλαβα... Πήγε αλλού το μυαλό μου.. Συγγνώμη

--------------------------------------------------------------------

LawyersVoice.grLawyersVoice.gr - To forum των νέων δικηγόρων

Xmm

καταλαβαίνω

βέβαια , ξερετε, δεν είμαι του επιπέδου να "πιάσω" το PUPPEL να του "χωσω" XFCE και να το κάνω live.

εκείνο που έβλεπα (ως άχρηστος?-άχρηστος!) χρήστης που έρχεται απο τα επάρατα ότι :

έβαζες το cdΑκι- (έφταχνες αν ήθελες αμέσως και LIVE USB-ομολογώ το νέο puppel ΔΕΝ μου έβγαλε εναν διάλογο για να κανει το uSB bootable κι εγώ -ως άχρηστος δεν καταφερα να το εντοπίσω!)

και με το ξεκίνημα είχες ενα περιβάλλον που ...ισως νάναι η ιδέα μου αλλα δεν αφήνει τον κακεντρεχή φίλο που τρέχει WIN "να σου την πεί"!!

απλά εκστασιάζεται!-χωρίς "ναι-αλλά..."

ειναι μικρό /έχει internet & τάχει βρεί όλα χωρίς "ψάξιμο"/ είναι χαριτωμένο(άποψη!) και δειχνει συγχρονο

αν είχε και τελευταίο software (λέω τωρα)...

ας είναι

ευχαριστώ για την πληροφόρηση όλους!