monomaxos 4

dimitra | Πέμ, 12/31/2009 - 02:52 | 1' | 55

Βοήθεια με monomaxo 4

Καλησπέρα,

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με την εγκατάσταση? Κατέβασα το iso το έγραψα σε dvd αλλά όταν πάω να κάνω την εγκατάσταση μου βγάζει: η λήψη διακόπηκε, file check failed

Τί δεν κάνω σωστά. Ότι αφορά τα τεχνικά είμαι άσχετη, οπότε με όσο πιο απλά λόγια γίνεται

Ευχαριστώ πολύ!

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Αν κανεις δεξι κλικ στο network manager ειναι κλικαρισμενη η επιλογη "Enable Wireless"?

Αν κανεις δεξι στο network manager ειναι κλικαρισμενη η επιλογη "Enable Wireless"?

Επάνω δεξιά στην μπάρα δέν λες? Δεξί κλίκ: ενεργοποίηση δικτύωσης, πληροφορίες σύνδεσης, επεξεργασία συνδέσεων.

Στην επεξεργασία συνδέσεων μου δείχνει το ενσύρματο δίκτυο Auto eth0, στα ασύρματα κενό..

Αν κανεις δεξι κλικ εκει που λες εχει: Enable networking,enable wireless,connection information,edit connections & about.Το wireless ειναι enable?

Δέν βγάζει αυτά που λες. Επάνω δεξιά στους δύο μικρούς υπολογιστές: ενεργοποίηση δικτύου (είναι τσεκαρισμένο), πληροφορίες σύνδεσης, επεξργασία συνδέσεων

Στην επεξεργασία συνδέσεων εχει: Ενσύρματο- Ασύρματο-Κινητή Ευρυζωνική-VPN-DSL

Στήν ενσύρματη εμφανίζει Auto eth0. Πηγαίνοντας ασύρματη δέν δέιχνει κανένα δίκτυο. Εχει την επιλογή -προσθήκη- αλλά εφόσον δέν εμφανίζεται κανένα δεν γίνεται.

Δέν έχει πουθενα enable wireless (η στα ελληνικα ενεργοποίση ασύρματου)

 

Ελπίζω να τα εγραψα κατανοητά