Εγκατάσταση ΜΑΝDRIVA XFCE - προβλήματα - screenshots

LOCKHEART | Κυρ, 12/27/2009 - 21:19 | 3'

 

Καλησπέρα εγκατέστησα σε Partiotion το ΧFCE ΜΑΝDRIVA. Σας παραθέτω τα προβλήματα μου και ευχομαι να με βοηθήσετε να λυθούν

[size=150]1ον)[/size] Κατα την διάρκεια του Live και πριν και μετά την εγκατάσταση όπως και στο LIVE GNOME εκτός του KDE (ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΩ ΤΙΠΟΤΑ) είχα τεράστιες ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΕΣ κατα την  εγκατάσταση με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δω τι ΠΑΤΑΩ ! ! ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΣ ! πειτε μου παρακαλώ πως διορθώνετε το προβλημα τουλάχιστον πριν την εγκατάσταση αλλά και τώρα ! Αν μπορεί κάποιος ας παίξει στο pc του το live gnome και xfce να δούμε ρε παιδιά τι στο καλό παίζει ;


Θεωρώ απίστευτο να μην πειράζεις τίποτα και να ξεκινάει το cd έτσι .......!

[size=150]2ον)[/size] Έκανα τις εγκαταστάσεις που μου είπε η διανομή μέσα απο το γραφικό περιβάλλον στο αρχικό screen Μου βγάζει αυτη την οθόνη και ερωτώ τι πρέπει να πατήσω το BOOT MANDRIVA ή της εκδόσεις του πυρήνα του DEKSKTOP ; αν πατήσω ΒΟΟΤ ΜΑΝDRIVA και εκδόσεις πυρήνα θα έχω ρυθμίσεις χρήστη; Όποιον πυρηνα πατώ θα έχω και τις εκδόσεις χρήστη; και το boot mandriva τι είναι αφου τα desktop αναφέρουν εκδόσεις χρήστη το BOOT MANDRIVA τι bootarει?

3ον)

ΕΚΑΝΑ τα updates τα οποία γίνανε κανονικά απο το easy rpm αλλά μου έβγαλε αυτό είανι πρόβλημα; και παρακαλώ πως μπορώ να το διορθώσω ;

4ον) ΔΕΝ μπορώ να αλλάξω διάταξη ΕΛΛΗΝΙΚΑ  - ΑΓΓΛΙΚΑ στο Πλητρολόγιο πως μπορώ να το κάνω ; πηγα να βρώ το  xorg.conf αλλά δεν το βρίσκω πως μπορώ να κάνω ρυθμιση για διάταξη του πλητρολογίου απο ελληνικά στα αγγλικά ;

5oν  Με ποιά εντολή βγαίνουν τα ορφανά αρχεία ;

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)