ΤΙΣ ΠΤΑΙΕΙ?

neos | Τετ, 05/06/2009 - 23:40 | 2' | 9

Πιστέυω να το έγραψα σώστα  .   Τι φταίει και δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet?

Πριν 2 μέρες αλλαξα δίσκο και τα έστησα ολα απο την αρχή.win και μετα linux mint 4

απο win συνδέομαι όπως παλια χωρις προβλημα το mint όμως κανει κολπα.

ανοίγω άπο το panel τα δίκτυα επιλέγω το connx ανοίγει το παράθυρο του δίνω τον κωδικο

μετα απο λιγο ομως μου τον ξαναζηταει αυτο γινεται 5 με 6 φορες.

Δοκίμασα manual configuration τιποτα .

μονο αν δοκιμασω να συνδεθω σε αλλο δικτυο (οπου βαζω το δικο μου ονομα κοδικω κλπ)

στο panel δειχνει οτι ειμαι συνδεμενος με καλο σημα(70%)

αλλα ο mozilas εχει προβλημα με την συνδεση.

πειτε καμια ιδεα παιδες γιατι εχω φρικαρει.

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

πριν από όλα έχω μία απορία.

τι εννοείς linux mint 4?

το mint είναι ήδη στην 6 (γιά να μην πω 7rc).

μήπως πρέπει να ξεκινήσουμε από εκεί?

====

the hamster's is out there

Το βασικότερο που θα κάνεις είναι το εξής: Βάλε win συνδέσου στο ιντερνετ και κατέβασε το mint 6 η την rc του 7 περασέτα και μετα τα ξαναλέμε. Το βασικότερο και για την ασφαλεία σου και για την ευχριστία είναι να βάλεις καινούρια διανομή και όχι την 4 του 2007 . Αν παρ' όλα επιμένεις δοκίμασε να δείς τι γίνεται αν συνδεθείς με καλώδιο ethernet.

φιλε Alfi το θεμα σου μολις το εθιξε ο douganiotis(φανταζομαι με επιασες σειρα)

το mint 4 μου εδωσε multimedia το 6 (αν και το περιμενα πως και πως απο το περιοδ.)υστερουσε

επρεπε να συνδεθω και να κατεβαζω  πακετα το 4 (και αυτο απο το περιοδ.)ηταν ετοιμο

και αφου δεν μπορω να συνδεθω με darynna θα βγω με fellicia ή οποια αλλη?Αυτή αγάπησα    

για το puppy θα σου πω αλλη φορα.

ΚΑΙ εσυ γρηγορος εισαι.  απλα δεν θελω να το κανω ετσι απο το internet θελω να την στρωσω εγω

πριν αλλαξω σκληρο ειχα ιντερνετ

γιατί καλέ μου άνθρωπε μούβάζεις γρίφους νυχτιάτικα?   :)

 

ποιό θέμα έθιξε?

γιά τα multimedia... παίζει το ένα καί όχι το άλλο? πάντα το mint παίζει τα πάντα.

αν δεν συνδέεσαι με 4, ναί ίσως συνδεθείς με 6. άλλοι οδηγοί, προγράμματα, versions καί πάει λέγοντας.

το ubuntu 904 είναι πολύ καλό, γιατί λοιπόν όχι 7rc1?

αν πάλι επιμένεις ...

 

====

the hamster's is out there

ενα παραδειγμα μονο.με το 4(και lve cd και στημενο) συνδεθηκα youtube και ειδα βιντεακι

 το 6 ηθελε flash player

 

 

 

πες με βιτσιοζο αλλα οτι διανομες επεσαν στα χερια μου ειναι μονο απο το περιοδικο

το 7 ειναι τελειο , στο linux mint οι διανομες multiuniverse χρειαζοντε κωδικους η εγκατασταση βεβαια γινεται με ενα απλο κλικ ενω οι main ειναι ηδη ετοιμες.

εξαλου το 4 δεν υποστηριζεται πλεον.