Αναπαραγωγή μουσικής

dimitris_ban | Τετ, 12/03/2008 - 20:34 | 1' | 7

Παιδιά καλησπέρα! :)
Επειδή είμαι απογοητευμένος με το amarok (Δεν βγάζει τους τίτλους των τραγουδιών κλπ) μπορείτε να μου προτείνετε κάτι άλλο?
Ευχαριστώ!!!

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Τι εννοείς όταν λες ότι δεν σου βγάζει τους τίτλους των κομματιών; Πρώτη φορά το ακούω αυτό αλλά πιστεύω ότι δεν είναι και κάτι που δεν διορθώνεται.. Γενικότερα θεωρώ τον amarok από τους καλύτερους players για αυτό και σε ρωτάω.

Αν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα, τότε να το φτιάξουμε
Που ακριβώς έχει πρόβλημα, σε όλα τα τραγούδια ??
μόνο στα Ελληνικά ??
στο κατέβασμα πληροφοριών από freedb (όταν είναι album) ??

Πραγματικά ο Amarok είναι ότι καλύτερο έχω δει ως player
Άσε που τον φτιάχνεις όπως θέλεις εσύ με scripts (lyrics,visualizations κτλ)

...αν πάλι δεν σ' αρέσει ο Amarok γενικά
εγώ θα πήγαινα σε κάτι "διαφορετικής φιλοσοφίας" όπως το κλασικό winamp.
δηλ σε xmms

***edit***
κάτι πρέπει να γίνει με αυτό το "γράφω ένα post αλλά με πρόλαβε άλλος" :?

***edit2***
...ή απλά να γράφω πιο γρήγορα :-p

Αν και κάποιοι φαίνεται να έχουν αντίθετη γνώμη με τη χρήση τους (για κάποιους λόγους) εγώ προτείνω να βάλεις grafis
μετά στο Amarok πας
Settings -> Configure Amarok -> Appearance -> fonts -> use custom fonts
κι επιλέγεις και για τα 3 μια από τις γραμματοσειρές που εγκατέστησες

η άλλη λύση είναι να αλλάξεις την κωδικοποίηση στα tags όλων των mp3 σου σε utf8 χρησιμοποιώντας ένα εργαλείο όπως το easytag.
Δε λέω, προγραμματάρα. Το χρησιμοποιώ πολύ.
Αλλά είχα ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ (όχι και σαν του alfi :-)) συλλογή για να την ξαναφτιάξω από την αρχή.

Εμένα γιατί δεν μου το κάνει ποτέ αυτό ο amarok; Βέβαια με το που φορμάρω ένα σύστημα το ταΐζω με μία πληθώρα γραμματοσειρών που τις έχω backup φυλαγμένες σε ένα cd. Αναφέρομαι σε αυτό γιατί έχω την εντύπωση ότι η κωδικοποίηση είναι από την αρχή ρυθμισμένη απλά πρέπει να έχεις μέσα τις γραμματοσειρές.
Κάπου εδώ μέσα έχω δώσει και ένα λινκ για το πακέτο των γραμματοσειρών που έχω στον υπολογιστή μου που περιλαμβάνουν ότι κυκλοφορεί και που τις έχω ανεβάσει σε έναν σέρβερ. Όσοι ενδιαφέρονται ας κάνουν μία αναζήτηση να το κατεβάσουν.

=|off-topic|=

marlene]
Κάπου εδώ μέσα έχω δώσει και ένα λινκ για το πακέτο των γραμματοσειρών που έχω στον υπολογιστή μου που περιλαμβάνουν ότι κυκλοφορεί και που τις έχω ανεβάσει σε έναν σέρβερ. Όσοι ενδιαφέρονται ας κάνουν μία αναζήτηση να το κατεβάσουν.

Οι γραμματοσειρές της marlene :)

=|off-topic|=

--------------------
happy_linux_downloads