εγγραφή σε φλασάκι

Ανώνυμος (χωρίς επαλήθευση) | Πέμ, 11/20/2008 - 19:39 | 1' | 2

Μεταξύ άλλων έχω και το παρακάτω πρόβλημα: όταν μπαίνω σαν root στο φλασάκι μου μπορώ να δω και να γράψω κανονικά όπως σε όλες τις διανομές που έχω δοκιμάσει.
Όταν όμως μπαίνω σαν απλός user δε μου επιτρέπει να γράψω τίποτε και μερικές φορές μετά από αποσύνδεση μου εμφανίζει ένα λουκέτο επάνω στα αρχεία (όχι πάντα).
Μήπως όποιος μπορεί ας βοηθήσει!
Ευχαριστώ!

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Δοκίμασε πάλι από τις ιδιότητες (properties) στην καρτέλα "Mounting" να έχεις τσεκαρισμένο το "mount as user"
Επίσης στην καρτέλα "Permissions" άλλαξε τα "group" και "others" σε "Can view & Modify Content" και τσέκαρε το "Apply changes to all subfolders and their contents".
Και μην ακούσω τίποτα για θέματα ασφάλειας
Φλασάκι είναι, το βάζουμε όπου θέλουμε και θέλουμε να μπορούμε να διαβάζουμε και να γράφουμε

Στα permissions δεν μου αποθηκεύει τίποτε από ό,τι κι αν επιλέξω. Τα επιλέγω αλλά δεν τα αποθηκεύει και ξαναγυρίζει στις αρχικές ρυθμίσεις. Αυτά όσον αφορά τον root γιατί ο user δεν "επιτρέπεται" να κάνει καμία κίνηση. Θα δοκιμάσω αργότερα όσα προτείνεις . Πάντως αυτό δε μου έχει ξανασυμβεί και... έχω περάσει από πάρα μα πάρα πολλές διανομές και εκδόσεις τους τελευταίους 8 μήνες που το πήρα στα σοβαρά.