Fedora 8 προβλημα ταχυτητας

fox_hound | Τρί, 01/22/2008 - 15:29 | 1' | 3

Εχω εγκατεστημένο στο pc  μου το Fedora 8 και ενω δεν είχα κανενα πρόβλημα τον τελευταιο

καιρο οταν μείνει πολλές ώρες ανοιχτο αρχίζει και αργεί πάρα πολυ.Μπαίνω να δω στην

παρακολούθηση του συστήματος και δεν βλέπω κάτι διαφορετικό σε σχέση με όταν τον εχω

μόλις ανοιξει... απο θέμα Hardware δεν υπάρχει πρόβλημα αφου παλιά δούλευε κανονικα.

Καμια ιδέα κανεις;

Ευχαριστω!

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

θα βοηθούσε αν τσέκαρες τι σου δίνει η

top

και η

free -m

όταν το αφήνεις πολύ ώρα ανοικτό.

Πάντως, επειδη λες "πολύ ώρα ανοικτό" περισσότερο μου θυμίζει hardware πρόβλημα παρά οτιδήποτε άλλο. Για παράδειγμα, μήπως ο επεξεργαστής ζεσταίνεται (π.χ. από βρωμιά στην ψύκτρα) και η motherboard του ρίχνει την ταχύτητα;

just a guess...

Δεν αποκλείεται, αν και εχω βάλει ψυκτρες στη Ram και στον σκληρο, θα φανεί σύντομα αφου εντελως συμπτωματικα παραγγειλα πριν λίγες μέρες μια μικρη υδρόψυξη για το cpu...

βέβαια εχω βάλει και το folding@home να ξεκινάει κατα την εκκίνηση αλλα στην χαμηλότερη πρωτεραιότητα, υπάρχει πιθανότητα να παίζει ρόλο;

fox_hound]

Δεν αποκλείεται, αν και εχω βάλει ψυκτρες στη Ram και στον σκληρο, θα φανεί σύντομα αφου εντελως συμπτωματικα παραγγειλα πριν λίγες μέρες μια μικρη υδρόψυξη για το cpu...

βέβαια εχω βάλει και το folding@home να ξεκινάει κατα την εκκίνηση αλλα στην χαμηλότερη πρωτεραιότητα, υπάρχει πιθανότητα να παίζει ρόλο;

θα μας τρελάνεις. Για να παραγγέλνεις υδρόψυξη, μάλλον το πειράζει το πισί, έτσι; ε, γράφτο εξαρχής μην ψάχνουμε τσάμπα :) Σοβαρά τώρα. Μάλλον κάτι παίζει εκεί. Δοκίμασε να βγάλεις εκεινο το κολπάκι από το boot - άσε τον υπόλοιπο κόσμο να αποκωδικοποιήσει τις πρωτείνες μέχρι να βρεις τι παίζει.