Τριετής υποστήριξη για το OpenSUSE 13.1

dsyrmalis | Δευ, 08/26/2013 - 19:09 | 1' | 6

Απο την κοινότητα του OpenSUSE ανακοινώθηκε πως η επόμενη έκδοση της διανομής (OpenSUSE 13.1) θα είναι Evergreen (αειθαλής). Τι σημαίνει πρακτικά αυτό όμως; Πως η έκδοση δεν θα έχει υποστήριξη για μόλις 18 μήνες αλλά για 3 ολόκληρα χρόνια. Οι αναβαθμίσεις αυτές θα αφορούν ζητήματα σταθερότητας και ασφάλειας του λειτουργικού. Περισσότερες λεπτομέρειες για το openSUSE Evergreen θα βρούμε στο wiki του project.
 

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Καλό αυτό - καιρός να ξαναβάλουμε το openSUSE στη θέση του στο δίσκο μας  :)

Δεν διαβάζω όμως κάτι για servers. Εννοειται μάλλον ότι η τριετία ισχύει και εκεί.
 

dimitris]Δεν διαβάζω όμως κάτι για servers. Εννοειται μάλλον ότι η τριετία ισχύει και εκεί.
 

Προτίστως εκεί ισχύει η τριετία. Πάντως εγώ σε μια βδομάδα κλείνω ήδη τριετία με το Arch και χωρίς format. :)

Helix]

dimitris]Δεν διαβάζω όμως κάτι για servers. Εννοειται μάλλον ότι η τριετία ισχύει και εκεί.
 

Προτίστως εκεί ισχύει η τριετία. Πάντως εγώ σε μια βδομάδα κλείνω ήδη τριετία με το Arch και χωρίς format. :)

Μην γίνεσαι κακός :P

Το arch όμως το χρησιμοποιείς σε server ή σε desktop ;

dimitris]

Helix]

dimitris]Δεν διαβάζω όμως κάτι για servers. Εννοειται μάλλον ότι η τριετία ισχύει και εκεί.
 

Προτίστως εκεί ισχύει η τριετία. Πάντως εγώ σε μια βδομάδα κλείνω ήδη τριετία με το Arch και χωρίς format. :)

Μην γίνεσαι κακός :P

Το arch όμως το χρησιμοποιείς σε server ή σε desktop ;

Ένα desktop και ένα laptop. Στο laptop είναι που κλείνω 3 χρόνια αφορμάριστος. Το desktop είναι μωρό ακόμα, έχει κλείσει μόλις 1 χρόνο με Arch. cheeky

dimitris]

Καλό αυτό - καιρός να ξαναβάλουμε το openSUSE στη θέση του στο δίσκο μας  :)

Δεν διαβάζω όμως κάτι για servers. Εννοειται μάλλον ότι η τριετία ισχύει και εκεί.

Ναι Δημήτρη, για servers γίνεται όλη η φασαρία ;-)