Monomaxos 6,δεν αποδεχεται τον password στις εγκαταστασεις νεων πακετων (λύθηκε)

manousos | Σάβ, 07/27/2013 - 13:39 | 1' | 5

Μολις εγκαταστησα τον Μονομαχο 6 και δειχνει πολυ καλη διανομη.
Το προβλημα που μου δημιουργει ειναι οτι θελω να εγκαταστησω νεα πακετα λογισμικου,η να αναβαθμισω τα υπαρχοντα και δεν δεχεται τον κωδικο μου ενω οπουδηποτε αλλου δεν υπαρχει προβλημα..Εχω δοκιμασει και τον κωδικο:root μηπως και για αναβαθμισεις η νεες εγκαταστασεις ισχυε αυτος αλλα χωρις αποτελεσμα..
Μηπως ξερει κανεις πως θα λυσω αυτο το προβλημα;

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Ανοιξε τερματικο και δωσε :

paswd (η pswd ή passwd δεν θυμαμαι το σωστο )

βαλε τον νεο κωδικο προσβασης και κανε δοκιμη !

Ανοιξε τερματικο και δωσε :

paswd (η pswd ή passwd δεν θυμαμαι το σωστο )

βαλε τον νεο κωδικο προσβασης και κανε δοκιμη !

Καλησπέρα βασίζεται σε έκδοση Ubuntu που δεν υποστηρίζετε πλέον αλλά αφού έκανες εγκατάστααη διανομής είναι εύκολο για σένα πλέον να δοκιμάσεις και κάτι άλλο πχ linuxmint mate αφού σου άρεσε ο μονομάχος και ζήτα ότι βοήθεια θέλεις βλέπεις ότι υπάρχει κόσμος πολύ που μπορεί και θέλει να βοηθήσει

Ευχαριστω πολυ,πιστευω οτι βρηκα γιατι μου δημιουργουσε προβλημα,,,ειχε αγγλικο πληκτρολογιο προεγκατεστημενα και εγω εγκατεστησα μετα δανεζικο και ελληνικο και επειδη ειχα ειδικα συμβολα στον κοδικο που δεν ειναι στο ιδιο σημειο στο δανεζικο και στο αγγλικο πληκτρολογιο μου εβγαζε λαθος κωδικο...
Παρ ολα αυτα εκανα μια φρεσκια εγκατασταση και δεν εχω αγγλικο πληκτρολογιο τωρα.....
Τωρα το μονο προβλημα που εχω και που ειδα οτι το εχουν και αλλοι ειναι οτι οταν προσπαθω να αναβαθμισω τα πακετα του λογισμικου μου λεει οτι δεν εχω συνδεση στο ιντερνετ(ενω εχω)...

Μαλλον γιατι η διανομη ειναι παλια εχουν πεσει τα updates.Καλητερα να βαλεις.μια υποστηριζομενη διανομη πχ linuxmint 15 mate